+421 904 933 553
+421 948 846 555

 

Radšej prevencia ako oprava!

autoservisZ automobilu sa stala bežná spotrebná vec, ktorá by mala s čo najmenšou údržbou pár rokov bezchybne fungovať a hneď po svojom komplexnom  „dožití“ zákazníka znova dohnať k dealerovi.

 

Ale málokto si môže dovoliť vyhodiť auto chvíľu po skončení záruky. Ak nechcete na túto konzumnú hru pristúpiť servisujte  podľa tradícii zdravého rozumu.

 

Prečo meniť?

 

Pokiaľ chceme prevodovku zachovať v čo najdlhšie správnu funkčnosť, náplň proste musíme meniť.

Už z toho dôvodu, že je na kvalitu a čistotu oleja citlivejšia ako najmodernejšie motory, taktiež nám v prípade poruchy hrozí možno najväčšia investícia – repas sa pod 2000€ vojde len málokedy. Špecializované servisy tvrdia, že až 80 percent porúch na automatoch vzniká práve z dôvodu znehodnotenej olejovej náplne prevodovky.

 

Kedy obnoviť?

 

Meniť vždy, ale kedy? „pokiaľ výrobca sám neudáva kratší interval, úplne prvá výmena oleja by sa mala určite urobiť do hranice 100 000 km“ doporučuje  technik z bratislavskej firmy VR Group. Všetky ďalšie výmeny by mali nasledovať v pevných intervaloch 60 000 km pri štandardnej záťaži, alebo 40 000 pri zvýšenej. So samotnou výmenou je najlepšie obrátiť sa na špecializovane servisy. Na náplni ani na filtroch pri svojpomocnej výmene obvykle moc neušetríte a dlhoročná prax profesionálov sa prejaví ako na rýchlosti a kvalite odvedenej práce, tak aj v schopnosti odhaliť problém hneď v zárodku.

 

Koľko stojí výmena oleja?

 

V priemere zaplatíte okolo 200 € vrátane materiálu a práce. Ceny v autorizovaných servisoch môžu byť oproti špecializovaným opravám prevodoviek niekedy až o 30% vyššie.

 

Comments are closed.